Atrakcje turystyczne

Wyjątkowe atrakcje w okolicy
Sprawdź dostępność
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Atrakcje turystyczne w okolicy

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Port w Ustce, Pomnik Syrenki i Latarnia Morska

Zwiedzanie Ustki najlepiej zacząć od odwiedzenia portu. Najstarsze wzmianki o nim pochodzą już 1337 r., potem na przestrzeni dziejów tutejsze nabrzeże było kilkakrotnie niszczone przez sztormy i odbudowywane na nowo. Port nabrał dzisiejszych kształtów dopiero z końcem XIX w., kiedy m.in. rozbudowano falochrony (wcześniej tworzyły je drewniane skrzynie załadowane kamieniami). W pobliżu wejścia na wschodni falochron stoi Pomnik Syrenki – niekoronowany symbol Ustki. Pomnik przedstawia nagą dziewczynę wpatrzoną w morze. Lokalna legenda mówi, że dotknięcie jej piersi przynosi szczęście i gwarantuje powrót do Ustki. Obok portu wznosi się Latarnia Morska, z ciekawą ośmioboczną wieżą, wykonaną z czerwonej cegły w 1892 r. Ma ona ok. 20 metrów wysokości, a na jej szczycie usytuowany jest punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta.

Muzeum Ziemi Usteckiej, Dom Kapitana Haase i inne nadmorskie budowle

W miejscowości zachowało się też sporo kamienic i domów rybackich pochodzących z XIX i XX wieku. Na pewno trzeba zobaczyć Dom Kapitana Haase, typowy dla architektury Pomorza szachulcowy budynek z początku XIX w. Wzniesiono go w tradycyjny sposób – drewniany szkielet budynku został wypełniony cegłami oraz tzw. fachem, czyli trzciną oblepioną gliną. Bardzo ciekawa jest też dzielnica willowa, usytuowana zaraz za promenadą i rozciągająca się w głąb śródmieścia. Na uwagę zasługuje tu m.in. willa Red z 1890, z ciekawą wieżą i tarasem widokowym. Warto zobaczyć także Dom Pracy Twórczej, pochodzący z końca XIX wieku, czy byłą Bazę Ratowników Morskich, budynek powstały tu w 1867 r. ze względu na liczne wypadki statków, do których dochodziło w okolicy. W Ustce jest też kilka ciekawych muzeów, z których na pewno trzeba odwiedzić Muzeum Ziemi Usteckiej. Tutejsza wystawa daje dobry pogląd na historię miasta i jego mieszkańców.

W okolicy

Ustka - wyjątkowe miejsce na udany wypoczynek

pfrBanner